Pierwsza wygrana w rundzie rewanżowej - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Dziś jest: niedziela, 28.04.2024 | Imieniny obchodzą: Waleria, Ludwik, Paweł

« powrótPierwsza wygrana w rundzie rewanżowej

Pierwsza wygrana w rundzie rewanżowej

08.01.2024 15:44 Od zwycięstwa zaczęli Nowy Rok nasi koszykarze, pokonując na wyjeździe Śląsk Wrocław III 76 : 72.

Mecz rozpoczął się nie po naszej myśli , w pierwszej kwarcie domiowali gospodarze, dobrze dysponowani na dystansie wypracowali 7 pkt. przewagę. W drugiej części meczu gra się nieco wyrównała, jednak Śląsk nie dał się zbliżyć i dołożył do różnicy jeszcze 2 oczka. Po zmianie stron rozegrano kwartę, która zdecydowała o ostatecznym zwycięstwie. Nasz zespół zagrał  na tyle skutecznie, że zdobył porównywalną ilosć punktów co w dwóch poprzednich, gospodarzom natomiast " nie wpadało". W ostatniej części spotkania, Śląsk rozpoczął pogoń, jednak w nerwowej końcówce nasi koszykarze nie dali sobie odebrać zwycięstwa. Z pewnością pomógł im w tym doping sporej grupy kibiców, którzy pojawili się na meczu w "Kosynierce".

Śląsk Wrocław - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 72 : 76  (22 : 15, 20 : 18, 28 : 9, 21 : 15)

Punktowali : Wojciechowski 21 (2×3, 5 zb., 6 as.), Bernecki 18 (4×3) Weiss 14 (5 as.), Szymański 12 (4×3, 8 zb.), Makarczuk 7 (1×3), Niziński 4, Barnaś, Barycza, Wojda, Tkaczyk .